Vastavalt 2018. aastal vastu võetud Eesti keskkonnahariduse ja -teadlikkuse tegevuskavale alustati Eestis keskkonnahariduse kvaliteedisüsteemi loomisega. Süsteemi üles ehitamist juhib Eesti Keskkonnahariduse Ühing koostöös Keskkonnaministeeriumi ning Haridus- ja Teadusministeeriumiga, toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus. Eesmärk on, et kõikjal Eestis oleks kättesaadav usaldusväärne ja heal tasemel keskkonnaharidus.
Keskkonnahariduslikke aktiivõppeprogrammide kirjeldusi hakati hindama 2020. aasta kevadel. Esmalt töötati Eesti keskkonnahariduse ekspertide koostöös välja kvaliteedi hindamise kriteeriumid, mis on aluseks kirjelduste hindamisel. Kriteeriumid on jaotatud viieks osaks, mis aitavad programmide kavandajatel ja rakendajatel oma valitud temaatika käsitluse ja tegevustiku süsteemselt läbi mõelda, sidudes selle säästva arengu põhimõtetega. Kriteeriumid võimaldavad kujundada ühist mõttemudelit, mis toetavad säästva arengu põhimõtteid.
Abimaterjalid läbimõeldud aktiivõppeprogrammi kirjelduse loomiseks:
- Õppeprogrammi kirjelduse kvaliteedi hindamise kriteeriumid
- Õppeprogrammi ülesehituse ja hindamiskriteeriumite seosed
- Portaali keskkonnaharidus.ee õppeprogrammi sisestamise vormi abitekstid
Palun lugege enne õppeprogrammi hindamisele saatmist lisainfot abimaterjalid hoolega läbi. Hindamisprotsessis osalemine on keskkonnahariduse pakkujatele vabatahtlik.
Oma soovist kvaliteedihindamises osaleda palume teatada e-kirjaga aadressil oppeprogrammid@gmail.com.
Kirjas palume märkida
- keskuse nimetus;
- kontaktisiku nimi ja kontaktid (e-mail, mobiilinumber);
- portaalis https://keskkonnaharidus.ee/et registreeritud, kvaliteedi hindamiseks esitatavate programmide loetelu koos linkidega.
Iga saabunud programm registreeritakse ja saatjale saadetakse kirjalik teade programmi vastu võtmisest.
Lisainfo: Maarika Männil, oppeprogrammid@gmail.com, 5381 7093