Kommenteeri

Koolituspäev 2. märtsil

Keskkonnahariduse koolituspäev „Ida-Viru maastikud“ toimub 2. märtsil Ida-Virumaal.
Koolituspäeval avaneb meile võimalus kogeda keskkonnaharidust just sel viisil, nagu paljud meist seda ise näha ja teha soovivad - ehk siis aktiivõppe vormis ja välipraktikumina.
Me alustame oma retke Mäetaguselt, kus Heldi Aia tutvustab meile Mäetaguse tammiku hooldamist mägiveiste poolt. Lõunapaus toimub Kiiklas, kus tutvume ka Külli Raidma ellu kutsutud tegevustega ja peame kohalike elanike osavõtul maha arutelu Aidul toimunud kaevandamise mõjudest.
Aidu karjääris kohapeal viivad Ingrid Kuligina ja Margus Pensa Alutaguse matkaklubist läbi 3-tunnise välipraktikumi. Selle käigus saame omal käel tutvuda Aidu karjääri ökoloogiaga selle rekultiveeritud ja taastamata osades ning teha mõõtmisi mõistmaks, kuidas toimub koosluse taastumine vee, pinnase ja metsa tasandil.
Praktikumi eesmärk on hoomata looduslike koosluste keerukust ja inimese sekkumise positiivseid ja negatiivseid mõjusid. Olgu ette mainitud, et pärandkoosluste teemadel jätkame juba 2022 kevadel Matsalus, kus Aveliina Helm ja Helen Orav-Kotta viivad meid kurssi mereäärsete pärandkooslustega.
Vii end täpse päevakavaga siin ja registreeru siin: https://forms.gle/pBBPXynRMTyNHnhMA

Lisa kommentaar

Email again: