Suveakadeemia 2024 toimus 15.-16. augustil Hobukooli Pargis, Järvamaal
Keskkonnahariduse Suveakadeemias tutvuti looduslähedaste ehitistega ja
võeti osa praktilistest töötubadest ning arutleti kogukondade kaasamise üle
Sel aastal Järvamaal Hobukooli Pargis Loodusehituse Akadeemias toimunud Keskkonnahariduse Suveakadeemias oli peamiseks teemaks looduslähedased ja keskkonnahoidlikud ehitised. Sven Aluste eestvedamisel tutvusime Hobukooli Pargis olevate loodushoidlikel põhimõtetel ehitatud hoonetega, kus kasutatakse ringmajanduse lahendusi. Praktilised õpitoad keskendusid loodusehitusdisainile, veepuhastussüsteemide makettidele ning savimaja komplektile.
Esimese päeva pealelõuna sisustasid inspireerivad lühiettekanded ringmajanduse tulevikust ja tänapäevast (Katarina Papp, Tallinna Strateegiakeskuse ringmajanduse ekspert) ning kliimaneutraalsetest vee- ja reoveepuhastussüsteemidest (Vallo Lemmiksoo, Aquaconsult Baltic projektijuht). Õhtul oli rattamatk põnevasse Esna galeriisse, kus tutvusime Lilian ja Martin Bristoli kogutud ekspositsioonidega ja vestlesime galerii omanikega.
Ärksamad alustasid teist päeva juba enne hommikusööki hommikuse märkamisretkega Paide ümbruses. Raul Savimaa modereeritud keskkonnaharidusalane arutelu ja rühmatöö võttis arvesse algava õppeaasta koolitusprojekti teema ning keskendus koostöö tugevdamisele kohalike omavalitsuste ning kogukondadega.
Päeva jätkasid traditsioonilised töötoad: Climate Fresk kliimamuutuste töötuba (juhendaja Anete Altrov Eesti Loodusmuuseumist), Kuidas taltsutada plastmassi (juhendaja Ave Kikas Eesti Rahva Muuseumist), Roheootus: maavarade- ja energeetika-teemaline rollimäng (Maria Ivanova Tartu loodusmajast) ning Õppeprogrammi kirjelduse koostamine (juhendaja Marika Männil, õppeprogrammide hindamise koordinaator).
Päevakava leiad siit
Link pildialbumile: https://photos.app.goo.gl/qdV2YkVkK1pTGNNa7