Keskkonnahariduse koolituspäev "Kliimamuutused tänases infoväljas“ toimus 3. novembril Viljandis
Eesti Keskkonnahariduse Ühing korraldas Viljandis, Pärimusmuusika aidas koolituspäeva "Kliimamuutused tänases infoväljas – alternatiivsed tõed ja väärmõisted".
Kliimamuutuseid puudutav info on vahel tõene, vahel painutatud, vahel rohepestud. Saime Mari Jõgiste ja Marko Veissoni kogemuste kaudu tutvuda kliimamuutuste käsitlustega kaugetest riikidest ja seejärel lahata Arko Oleski, Elina Malleuse ja Grete Arro juhendamisel kliimamuutuste alase info levikut ühiskonnas.
Koolituse päevakavaga saab tutvuda siin.
Sündmus oli esimene kolmeosalisest seeriast, mis viiakse läbi koostöös Tallinna Ülikooli töörühmaga SEEMIK ja MTÜ Mondo.
2020/21 koolitushooaja eesmärk on senisest enam seostada keskkonnahariduslikke tegevusi kodanikuühiskonna, erasektori ning humanitaar- ja sotsiaalaladega.
Lisainfo:
Jonas Nahkor, Eesti Keskkonnahariduse Ühingu projektijuht, tel 55 644 000
Raul Savimaa, Eesti Keskkonnahariduse Ühingu koolituskoordinaator, tel 5017071
19.10.2020 toimus Palupõhja looduskoolis keskkonnahariduse koolituspäev „Päev metsas: mis on püsimetsandus ja kuidas seda hariduses tutvustada?“, kus oli fookuses püsimetsandus ja selle käsitlemine hariduses.
Peamiselt õues toimunud koolituspäeval tutvustasid püsimetsandust Palupõhja metsade näitel sealse looduskooli juht Robert Oetjen, Eestimaa Looduse Fondi metsaekspert Liis Kuresoo ja pärandkoosluste hooldaja Avo Rosenvald. Vestlusringis arutleti, mismoodi peaks haridustöötaja tänases arvamusruumis orienteeruma ja kuidas metsanduse teemat õpilastele selgitada. Retkejuht Ants Kari jagas soovitusi metsamajanduse õpetamiseks.
Koolituspäeva korraldas Eesti Keskkonnahariduse Ühing koostöös Palupõhja looduskooli, Eestimaa Looduse Fondi, Avo Rosenvaldi ja Ants Kariga. Toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus.
7.02.2020 toimus keskkonnahariduse koolituspäev "Saame tuttavaks maapõuega" Tallinna Tehnikaülikooli Särghaua õppekeskuses Pärnumaal, kus tutvuti maapõue ja selle uurimisega. Päevakava
Koolituspäeval rääkis Rutt Hints maapõuekasutusest ja selle tulevikutrendidest. Karin Käär tutvustas maapõue valdkonda populariseerivaid projekte ja haridustegevusi, millest koos õpilastega osa võtta (ettekanne saadeti EKHÜ listi 12. veebruaril). Õpitubades said osalejad ise käed külge panna kivimite, mineraalide ja kivististe uurimisel. Osalejate tagasiside oli positiivne ja tõdeti, et geoloogiaga tuleks nii kooli- kui huvihariduses rohkem tegeleda, sest teema on üha aktuaalsem igapäevaelus.
Koolituspäeva korraldas Eesti Keskkonnahariduse Ühing koostöös Särghaua õppekeskusega, toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus.