Eesti Keskkonnahariduse Ühingu koolituspäev „Igaühe loodushoid!“ toimus 20. oktoobril 2021 Kohila Raamatukogus
Keskkonnahariduse Ühingu partnerlus SEEMIKuga jõudis ühe vahefinišini, kui toimus meie kolmas ühiselt läbiviidav koolituspäev teemal "Igaühe loodushoid!"
Sel päeval kogesime, kuidas on Tiina Ollesk ja Renee Nõmmik läbi tantsu ehitanud sildu loodusläheduse suunas. Liisa Puusepp, Elina Malleus-Kotšegarov ja Mihkel Kangur võtsid kanda ülejäänud arutelu teemadel Looduse hüved ja Igaühe loodushoid. See tundus hästi avavat ka eesseisva, kevadtalvise koolitushooaja teemat, mil meiega ühendavad jõud Eesti Mereinstituut (Helen Orav-Kotta) ja Pärandkoosluste Kaitse Ühing (Aveliina Helm). Koolitusega olime külas ka Kohila Keskkonnahariduskeskusel, kuid sündmus ise toimus sel korral Kohila raamatukogus.
Päevakava leiab siit.
Sündmus oli viimane kolmeosalisest seeriast, mida viidi läbi koostöös Tallinna Ülikooli töörühmaga SEEMIK. 2020/21 koolitushooaja eesmärk oli senisest enam seostada keskkonnahariduslikke tegevusi kodanikuühiskonna, erasektori ning humanitaar- ja sotsiaalaladega. Üritust toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Eesti Keskkonnahariduse Ühing korraldas 2. veebruaril 2021 Rakvere Rohuaia lasteaias koolituspäeva "Kuidas haridus ja digi kokku sobivad?"
Keskenduti digitaalsete vahendite ja rakenduste kasutamisele hariduses. Ene Nool tutvustas Rakvere Rohuaia lasteaia kogemusi digivahendite õppesse lülitamisest. Väljasõppe rakenduse Avastusrada üks loojatest Jaanus Terasmaa sisustas osa päevast praktiliste tegevustega õues ning vaatas seejärel analüütilisema pilguga rakenduse kasutegurit hariduses.
Jätkuna novembrikuisele, viljakaid arutelusid täis sündmusele, pühendati ka sel korral osa ajast väärmõistete ja "alternatiivsete tõdede" temaatikale. Arutelu keskkonnaga seotud mõistete kujunemisest vedasid eest Grete Arro ja Elina Malleus-Kotšegarov. Kommunikatsiooniteadlane Arko Olesk analüüsis meediakajastuste usaldusväärsust.
Päevakava asub siin.
Sündmus oli teine kolmeosalisest seeriast, mida viiakse läbi koostöös Tallinna Ülikooli töörühmaga SEEMIK. 2020/21 koolitushooaja eesmärk on senisest enam seostada keskkonnahariduslikke tegevusi kodanikuühiskonna, erasektori ning humanitaar- ja sotsiaalaladega. Üritust toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus.